APLIKAČNÍ A MONTÁŽNÍ MATERIÁLY

Pro přenos samolepicích fólií (vyřezaných na plotru) na podklad se používá buď aplikační papír, nebo fólie. V této skupině materiálů naleznete také oboustranně lepicí montážní fólie a pásky.

Aplikační papíry slouží k přenesení vyřezané a vyseparované grafiky z podkladového papíru na polepovanou plochu. Je třeba je vybírat podle plánovaného způsobu lepení, velikosti přenášených segmentů i podle typu fólie či podkladu.

Poli-tape 122 je 100 mic. montážní papír se střední lepivostí (2.10 N/10 mm), vhodný pro přenášení malých i velkých písmen a znaků. Použité lepidlo je přírodní kaučuková pryž, odolná proti stárnutí a působení UV záření. Papír je vhodný i pro mokré aplikace. Vzhledem k použitému lepidlu je jeho doporučená skladovatelnost 6 měsíců, později dochází ke změně jeho užitných vlastností.

APLIKAČNÍ PAPÍR Šíře Návin Popis
Poli-tape 122 1,00 / 1,22 100 Přenosový papír 50g/m2, střední přilnavost

Průhledné aplikační fólie jsou vhodné pro přenášení motivů, náročných na polohování nebo na skládání grafiky z několika barev. Lepidlo aplikačních fólií má nižší počáteční adhezivitu, která se ale po nanesení na vyřezané motivy úměrně s časem zvyšuje. Proto je doporučeno vyřezanou grafiku aplikovat co nejdříve po nanesení přenosové fólie.

Poli-tape 160 je 110 mic. přenosová polypropylenová fólie, vhodná pro suché i mokré lepení, s výbornou rozměrovou stálostí. Strukturovaný povrch zaručuje snadné odmotání fólie z role bez rizika vzniku statického náboje. Fólii lze snadno odstranit bez zbytků lepidla i po delší době.
Je opatřena akrylovým lepidlem s lepivostí 1.10 N/10 mm.

Poli-tape 165 je 110 mic. přenosová polypropylenová fólie, vhodná pro suché i mokré lepení, opatřená krycím čtverečkovaným papírem. Strukturovaný povrch zaručuje snadné odmotání fólie z role bez rizika vzniku statického náboje. Fólii lze snadno odstranit bez zbytků lepidla i po delší době.
Je opatřena akrylovým lepidlem s lepivostí 1.10 N/10 mm.

Poli-tape 170 je 80 mic. přenosová PVC fólie, vhodná pro suché i mokré lepení, opatřená krycím čtverečkovaným papírem. Fólii lze snadno odstranit bez zbytků lepidla i po delší době.
Je opatřena akrylovým lepidlem s vysokou lepivostí 1.65 N/10 mm, díky které je vhodná i na separaci drobnějších motivů a písmen.

APLIKAČNÍ FÓLIE Šíře Návin Popis
Poli-tape 160  1,00 / 1,22 50 110mic, přenosová PP fólie, pomerančová struktura, nízká statika 
Poli-tape 165 1,00 50 110mic, přenosová PP fólie, podkladový papír, střední lepivost
 Poli-tape 170  1,00 50 80 mic, přenosová PP fólie, vyšší adhezivita 1,6N/cm2, nízká statika 

Oboustranně lepicí fólie slouží k nakašírování tisků na pevné materiály, resp. k vytvoření lepivé vrstvy na materiálu bez lepidla.

Ritrama DS-PET CLEAR AP902 jsou univerzální oboustranně samolepicí archy o síle 12 µm. Tento polyesterový samolepicí film je krytý z obou stran silikonovým papírem. Fólii lze použít nejen ke kašírování fotografií a jiných tisků na jakékoliv deskové materiály (pěněné PVC, al. sendvič, plexi), ale také pro vytvoření samolepek i z libovolných materiálů bez lepidla.

OBOUSTRANNĚ LEPICÍ ARCHY Šíře Návin Popis
Ritrama DS-PET CLEAR AP902, archy 1,0 x 0,7 arch oboustranně krycí, kašírovací arch, akrylové permanentní lepidlo

Oboustranně lepicí pásky slouží ke spojení dvou nelepicích materiálů, v segmentu velkoformátového tisku se používají např. pro vytvoření zpevněných okrajů bannerů.

Nitto Banner páska 9605 je transparentní oboustranně lepicí páska š. 25 mm, určená pro přelepování okrajů laminovaných bannerů. Vyznačuje se vysokou přilnavostí na různých podkladech. Vyrobena v souladu s normu RoHS. Použité lepidlo je modifikovaný akrylát, hodnota přilnavosti 2000 cN / 20 mm.

Nitto Banner páska 5015 je transparentní oboustranně lepicí páska š. 25 mm, určená pro přelepování okrajů litých bannerů. Vyznačuje se vysokou přilnavostí na různých podkladech. Vyrobena v souladu s normu RoHS. Použité lepidlo je modifikovaný akrylát, hodnota přilnavosti 1600 cN / 20 mm.

OBOUSTRANNĚ LEPICÍ PÁSKY Šíře Návin Popis
Nitto Banner páska 9605 - pro laminované bannery 9mm 50 páska Nitto určená na namáhané spoje
Nitto Banner páska 9605 - pro laminované bannery 12mm 50 páska Nitto určená na namáhané spoje
Nitto Banner páska 9605 - pro laminované bannery 25mm 50 páska Nitto určená na namáhané spoje
Nitto Banner páska 5015 - pro lité bannery 25mm 50 páska Nitto určená na namáhané spoje