Neschen easy dot

Neschen Easy Dot – ideální pro sezonní kampaně na výlohách

Komunikace se zákazníky pomocí tisků na výlohách obchodů patří a vždy bude patřit k základním prvkům velkého množství marketingových kampaní. Nové kolekce, nebo i jen jednotlivé produkty, potřebují, aby se o nich zákazník dozvěděl aniž by po nich cíleně pátral. Když k tomu připočteme sezónní akce typu Black Friday nebo před-Vánočních nabídek, je jasné, že vzhledem k velkému množství různých kampaní je třeba používat tiskové materiály, které práci spíše usnadní, než zkomplikují. A takovými materiály, jako stvořenými pro reklamní kampaně na výlohách a dalších skleněných plochách jsou ty z řady easy dot, od německého Neschenu.

Nejprve si ujasněme, co je to Neschen easy dot. Neschen easy dot je rodina materiálů na bázi bodového lepidla, které usnadňují aplikci a následné odstranění do té míry, že mnohdy není za potřebí profesionálních lepičů. A když materiál z rodiny easy dot padne do ruky profesionálovi, čas aplikace se zkrátí až o 50 procent. Jednotlivé body lepidla totiž umožňují přihladit materiál k polepované ploše absolutně bez bublin.

Pro reklamní účely na skleněných plochách se nejvíce využívá zrcadlový tisk na solvoprint easy dot clear a nebo solvoprint easy dot transparent přičemž se vše lepí zevnitř obchodu, nikoliv ze strany ulice. Oba tyto filmy s bodovým lepidlem jsou vyrobené z monomericky měkčeného PVC, jeden je však matný a druhý je lesklý. To ve výsledku znamená, že easy dot clear působí jako pískované sklo a není skrze něj tak dobře vidět. Pouze propouští světlo. Díky tomuto efektu ale také světlo velmi dobře rozvádí a výsledné tisky, pokud se za nimi nachází zdroj záření, působí téměř jako světelná reklama. Tak se barvy vytištěné na easy dot clear mohou naplno rozzářit.

Easy dot transparent je naopak lesklý, což z něj dělá o poznání průhlednější materiál a je vhodné jej použít všude tam, kde si grafik pohraje s průhledy grafikou a například ponechá některé části celého návrhu nepotištěné, čímž si zachovají svou průhlednost.

Oba materiály lze také přetisknout bílou barvou, případně laminovat bílým filmem, abyste dosáhli většího kontrastu výsledné grafiky. Možnost tvarového ořezu je samozřejmostí.

Pokud zákazník požaduje maximální průhlednost na úrovni ultra čirých materiálů typu cling film, řešením je easy dot na bázi polyesteru (PET), Easy dot PET transparent L-UV. Jak sám název napovídá, lze jej potisknout pomocí latex a UV inkoustů.  Tento film je mezi jednotlivými body lepidla naprosto čirý a hra s průhlednostmi je o krok zajímavější.

Poptat / objednat materiál

Easy dot 01

Obr.1 Solvoprint easy dot clear, parciální tisk bílou

Easy dot 02

Obr.2 Solvoprint easy dot transparent, podlepený bílou folií

Easy dot 03

Obr.3 Solvoprint easy dot transparent, tisk a tvarový ořez

Posted in AKTUALITY, MATERIÁLY PRODUKTY.