Jak na změny povrchů v interiérech bez PVC

V tomto článku vám ukážeme hlavní trendy roku 2021 a jak implementovat různé styly pomocí samolepících nábytkových fólií easyStyle by Neschen. Se samolepicími fóliemi easySTYLE můžete snadno přetvořit jakýkoli interiér; zejména v obchodních jednotkách, showroomech, konfrenčních místnostech, hotelových recepcích a pokojích, … zkrátka kde je třeba dosáhnout efektního re-designu při zachování rozumně nízkého rozpočtu a vysoké udržitelnosti, tzn. bez plýtváni.

Trendy

V interiérovém designu lze vysledovat několik současných trendů. Pokud jde o volbu materiálů do moderně architektonicky řešených prostor, bez ohledu na to, zda se jedná o retail či soukromé interiéry, je velmi oblíbené světlé dřevo, odstíny šedé až po černou a v neposlední řadě také inspirace moderními západními interiéry z poloviny dvacátého století.

Svělé dřevo symbolizuje velmi populární skandinávský styl, přičemž v roce 2021 a 2022 bude stále více k vidění také v průmyslových a luxusnějších interiérech. Pokud chcete tento trend následovat, rozhodněte se pro světlé, například akáciové dřevo, bambus nebo světlý dub.

Tento „skandinávský“ trend je ideální nejen pro podlahy a nástěnné akcenty, ale také pro nábytek. Chcete inovovat povrchy v maloobchodní jednotce, například na ostění, nebo máte nábytek, který je stále funkční, ale zastaralý? S interiérovými fóliemi EasySTYLE odolnými proti poškrábání – k dispozici v 15 různých provedeních – můžete snadno transformovat váš stávající nábytek v moderní kousek. Tato fólie je vhodná pro aplikace na téměř všechny hladké povrchy, jako jsou překližky a MDF desky, masivní dřevo, plasty, kov a lakované povrchy.

Stěny nebo skříně vypadají skvěle s designy easySTYLE Ashton, Sonoma Oak nebo Rovere Gessato. Dokončete průmyslový vzhled přidáním prvků z černé oceli. Ideální pro soukromé obytné prostory, obchody nebo výstavní a veletržní expozice. Je vám bližší skandinávský styl? Kombinujte světlá dřeva s bílými akcenty, jako je například mramor. Pro tento styl můžete použít easySTYLE White Super Matt a vytvářet opravdu nádherné kombinace.

Šedá barva je rozhodně zpět a hodně z ní uvidíme jak v letošním, tak i příštím roce. Je perfektní jako barva stěny namísto standardní bílé. Stěny vypadají luxusněji v jemném odstínu šedé a i nádherný obraz na nich lépe vynikne. Pokud ještě nejste přesvědčeni, začleňte šedou barvu pouze do nábytkového vybavení. Imitace betonu jsou příjemným způsobem, jak přidat interiéru šedý vzhled. Beton je také ideální, pokud chcete dodat rustikální vzhled soukromým obytným prostorům, maloobchodu, veletržnímu stánku nebo retauraci jednoduchým a cenově dostupným způsobem. Díky dokonalé imitaci betonu easySTYLE Meton Concrete nevyžaduje betonový design nákladnou renovaci. Nebo se zvolte dekor šedého mramoru s easySTYLE Caspio.

Chcete si vyzdobit restauraci, svůj soukromý obývací pokoj nebo interiér obchodu v cool moderním stylu z poloviny minulého století a hledáte inspiraci? Stačí si zapnout televizní show Mad Men. Dekorace a oblečení dokonale vykreslují západní styl z poloviny 20. století. Vše se točí okolo tmavého dřeva, spousty světla v kombinaci s nádechy zlata, mědi nebo mosazi, s moderními detaily. Tehdy se tento styl také vrátil, vrací se i nyní. Letos uvidíme stále více charakteristických prvků stylu 60. let. Patří mezi ně kuchyně z tmavého dřeva, jako je tmavý dub nebo ořech, a skříňky se zaoblenými tvary místo ostrých rohů. Na vzestupu jsou také oválné a kulaté jídelní stoly. S easySTYLE Catania Oak v teplému dekoru tmavého dřeva, můžete rychle a snadno proměnit hladké a rovné plochy v interiéru ve výše popsaném stylu.

Postup

Než se pustíte do práce, je třeba zvážit několik okolností.

Ideální teplota pro zpracování nábytkových fólií je mezi 15 a 25 stupni Celsia. Před redekorací nábytku je rozumné ověřit, že je povrch pro nanášení samolepicí nábytkové fólie vhodný. Ideálně zkouškou. Nejvhodnější jsou podklady z překližky, MDF, masivní dřevo, plast, kov a lakované povrchy. Máte pochybnosti o povrchu? Nejprve zkuste malý vzorek.

Krok 1 – příprava a čištění

Poté, co jste se ujistili, že je podklad vhodný pro aplikaci, očistěte jej čisticím prostředkem bez obsahu silikonu. Optimálního výsledku aplikace lze dosáhnout na hladkém, suchém, nevoskovaném a bezprašném povrchu. Osušte povrch hadříkem, který nepouští vlákna, aby byl odstraněn veškerý prach a mastnota.

Krok 2 – začínáme

Nejprve spočtěte, kolik dekoračního filmu potřebujete pro svůj projekt. Za tímto účelem položte fólii na povrch nábytku a ořízněte ji na požadovanou velikost. Ujistěte se, že film na každé straně přesahuje plochu určenou k polepu nejméněo 3 cm. Pokud je povrch relativně malý, můžete fólii zcela sejmout z podkladového papíru a nalepit ji v jednom kroku. Stěrkou s filcovými nebo mikrovlákennými hranami jemně přihlazujte film od středu plochy k jejím okrajům, abyste odstranili veškerý zachycený vzduch. EasySTYLE je bubble-free materiál a půjde vám to proto velmi snadno. U větších povrchů se doporučuje nejprve odstranit 10 centimetrů podkladového papíru a aplikovat tuto první 10 cm část na povrch, přičemž se vždy ujistěte, že jste film přiložili správně zarovnaný.

Krok  3 – zbavte se vzduchových bublin

Díky revoluční technologii vzduchových kanálků v lepidle se easySTYLE velmi snadno aplikuje bez bublin. Jakýkoli vzduch lze snadno vytlačit prsty či stěrkou od středu k okrajům materiálu.

Krok 4 – finishing

Máte film tam, kde jste jej chtěli mít? Pak můžete pevně přihladit stěrkou. Tím aktivujete pressure sensitive lepidlo a do 24 hodin se vyvine plná lepivost. Pokud chcete s filmem zajít přes hranu objektu v rámci 2D tvaru, můžete. Jen je třeba pro přehnutí folie přes hranu použít namísto stěrky vlastní ruce v bavlněné rukavici. Prsty postupně „zlomte“ materiál přes hranu. Jádro easySTYLE folií je z polyesteru, který propůjčuje mimořádnou rozměrovou stálost a teplotní odolnost, nicméně nabízí téměř nulovou pružnost. Proto je vždy nutné předem zvážit, zda se jedná o 2D či 3D tvar a ideálně zvolit takový postup lepení jednotlivých panelů, kdy lze 3D tvarováni obejít.

Krok 5 – odřízněte přebytečný materiál Jste s výsledkem spokojeni? Posledním krokem je pak odříznutí přebytku materiálu opravdu ostrým řezákem. Vždy si před začátkem řezání odlomte konec, abyste měli jistotu, že váš nůž není tupý a nebude tak třepit okraje filmu. Budete-li řezat materiál zároveň s hranou polepované desky, vyvarujte se řezání pod úhlem 90°, je lepší řezák nakolnit tak, abyste šikmým řezem vytvořili miniaturní postupný přechod z folie do hany desky. Takto zakončená folie bude méně náchylná k odlepení. Udělali jste chybu? Bez obav – easySTYLE je přemístitelný a lze jej v plochách několikrát aplikovat a odstranit bez rozthnutí nebo tvorby vrásek. Pokud jste film nalepili nesprávně, stačí začít znovu.

Více informací o Neschen easySTYLE

Zde můžete také shlédnout krátké inspirativní video.

Posted in AKTUALITY.